Dwujęzyczne, edukacyjne karty z dźwiękiem – cz. 2

dwujęzyczne karty

Edukacyjne, dwujęzyczne karty z dźwiękiem  – druga część pakietu, który wprowadza dzieci w świat malarstwa i kształtuje ich gust. Autorem kart jest Pomelody (www.pomelody.pl). Karty służą do aktywnego oglądania, odgadywania i słuchania w ramach idei, jaką jest wychowanie przez sztukę.

O pierwszej części możesz poczytać tutaj.

Co jest w zestawie?

Zestaw zawiera:

  • niewielkich rozmiarów pudełko (20,5 x 20,5 cm);
  • książeczkę z: wskazówkami, kodami QR, nazwami obrazów (po polsku i po angielsku), nazwiskami autorów, wyrazami dźwiękonaśladowczymi w języku polskim i angielskim;
  • 18 dwustronnych kart: z jednej strony widzimy zdjęcia przedmiotów lub czynności na białym tle, z drugiej obrazy wybitnych malarzy (w pierwszej części jest 15 zupełnie innych przedmiotów i obrazów).

Na kartach znajdziesz m.in.:

drzewo gwizdanie piłkę
osła świętego Mikołaja łyżwy
krowę nożyczki żabę

Jak korzystać?

W zależności od wieku dziecka i jego zainteresowania i możliwości skupienia uwagi.

Autorzy sugerują, że najmłodszym dzieciom najwięcej zabawy sprawia słuchanie i naśladowanie odgłosów razem z rodzicami.

Starsze mogą przyglądać się kartom, odwracać, zadawać pytania, opowiadać co widzą na obrazach lub zamknąć oczy i opowiedzieć o czym jest obraz lub co czuły, gdy go oglądały. W miarę upływu czasu można zacząć traktować karty jako fiszki i pytać maluchy o autora lub tytuł obrazu lub też o angielski dźwięk jaki wydaje zwierzę widoczne na obrazie.

Co rozwijają dwujęzyczne karty z dźwiękiem?

Co takie karty dadzą Twojemu dziecku?

Tak samo jak muzyka, której słuchamy ma wpływ na nasz rozwój, tak samo dzieła, które oglądamy. Te karty to narzędzie do kształtowania gustu, poszerzania wiedzy o świecie w przystępnej i ciekawej formie. Dzięki nim, dziecko rozwija także wyobraźnię oraz słownictwo polskie i angielskie a przede wszystkim czułość na detale.

Karty możesz kupić w sklepie Pomelody.

Sztuka bez zadęcia, geografia i szachy

loader-image

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *