Dwujęzyczne, edukacyjne karty z dźwiękiem

karty z dźwiękiem

Karty z dźwiękiem to kolejna ciekawa pozycja od Pomelody. Jest to zestaw kart do aktywnego oglądania, odgadywania i słuchania w ramach idei, jaką jest wychowanie przez sztukę.

Co jest w zestawie?

Zestaw zawiera:

  • niewielkich rozmiarów pudełko (20,5 x 20,5 cm);
  • książeczkę z: wskazówkami, kodami QR, nazwami obrazów i nazwiskami autorów, wyrazami dźwiękonaśladowczymi w języku polskim i angielskim;
  • 15 dwustronnych kart: z jednej strony widzimy zdjęcia przedmiotów lub czynności a z drugiej obrazy wybitnych malarzy.

 

Jak korzystać?

W zależności od wieku dziecka i jego zainteresowania i możliwości skupienia uwagi. Młodsze dzieci mogą słuchać i naśladować odgłosy. Starsze mogą przyglądać się kartom, odwracać, zadawać pytania, opowiadać co widzą na obrazach lub opowiedzieć historię powiązaną z obrazem. W miarę upływu czasu można zacząć traktować karty jako fiszki i pytać maluchy o autora lub tytuł obrazu lub też o angielski dźwięk jaki wydaje zwierzę widoczne na obrazie.

Co rozwijają takie karty z dźwiękiem?

Co takie karty dadzą Twojemu dziecku?

Tak samo jak muzyka, której słuchamy ma wpływ na nasz rozwój, tak samo dzieła, które oglądamy. Te karty to narzędzie do kształtowania gustu, poszerzania wiedzy o świecie w przystępnej i ciekawej formie. Dzięki nim, dziecko rozwija także wyobraźnię oraz słownictwo polskie i angielskie a przede wszystkim czułość na detale.

Na rynku dostępne są różne karty, chociażby Biblioteczki Montessori, które są świetne, ale kart z obrazami wybitnych malarzy nie kupimy już w pierwszym lepszym sklepie.

Karty możesz kupić w sklepie Pomelody.

Dostępna jest również druga część a w niej 18 kart i zupełnie nowe obrazy.

Autorzy o kartach

Karty edukacyjne są prawdziwym hitem wśród produktów edukacyjnych dla dzieci. Idealnie wpisują się w koncepcję edukacyjną Marii Montessori, która uważała, że dziecko powinno być otoczone tym, co w naturalny sposób wzbudzą jego ciekawość i zachęcą do odkrywania świata.

Anna Weber

https://shop.pomelody.com/pl/blog/karty-edukacyjne-z-dzwiekiem-dla-rozwoju-intelektu-i-wyobrazni/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *