Muzyczny plac zabaw – ćwiczenia uzupełniające cz.1

muzyczny plac zabaw

Muzyczny plac zabaw to kreatywne zadania uzupełniające do pierwszej części podręcznika Kolorowanki na fortepian.

TYTUŁ: Muzyczny plac zabaw, ćwiczenia uzupełniające cz. I
AUTOR: Ludmiła Bas
WYDAWNICTWO: Autorska Szkoła Pianistyczna Ludmiły Bas

Zabawy z muzyką na papierze

Tak samo jak język obcy nie może być tylko nauką słówek, tak samo muzyka nie może być tylko nauką nut. Świetnie wie o tym Ludmiła Bas – absolwentka Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie, pedagog z wieloletnim doświadczeniem i założycielka prywatnej szkoły. Do angażujących dziecko Kolorowanek na fortepian, przygotowała zeszyt ćwiczeń, czyli zabawy z muzyką na papierze.

Muzyczny plac zabaw – jak korzystać?

Zgodnie z metodą Ludmiły Bas, rozpoczęcie nauki gry zacząć się może w wieku 4 lat. Przedszkolaki uwielbiają kolorowanie, zadania czy łączenie elementów. Muzyczny plac zabaw dzieci uzupełniają więc z wielką chęcią a przy okazji utrwalają nazwy nut, ułożenie ich na pięciolinii i klawiaturze, wartości nut, skojarzenia, pamięć i wiele innych.

Zadania mają główny cel: (…) uatrakcyjnić pierwsze spotkanie 4-5 latka z muzyką, pomóc przyswoić materiał muzyczny w formie zabawy. Zeszyt zawiera 80 różnorodnych zadań na logikę, spostrzegawczość, pamięć , wiele zadań, związanych z wiedzą o znakach muzycznych i czytaniem nut. W formie zabawy dziecko łatwo i radością przyswoi niezbędny materiał muzyczny.

Ludmiła Bas

Zeszyt ćwiczeń możesz kupić na stronie sklep.ludmilabas.pl

Sztuka bez zadęcia, geografia i szachy

loader-image

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *