Wartościowe kolorowanki, które rozwijają

wartościowe kolorowanki

Jednym z narzędzi do zabawy ze sztuką mogą być kolorowanki. Takie, które zostawiają po sobie ślad. Bez wątpienia należą do nich książeczki:

  1. Pokoloruj wielkich kompozytorów,
  2. Pokoloruj obrazy wielkich malarzy,
  3. Pokoloruj obrazy wielkich malarzy polskich.

Wartościowe kolorowanki edukacyjne

Jeśli Twoje dziecko uwielbia kolorować, możesz zaproponować mu coś, co przyniesie więcej korzyści niż standardowe kolorowanki. Nasze książeczki są wspaniałym wprowadzeniem do poznawania sztuki, wycieczki do muzeum czy zgłębiania historii artysty czy dzieł, które stworzył.

Kolorowanie kompozytorów pozwala ich poznać. Kolorowanki wypełnione są ciekawostkami, fragmentami utworów, konturami miejsc, w których żyli, tworzyli lub przebywali. Dodatkowo, podczas kolorowania możesz uruchomić dziecku playlistę. Zawiera ona po dwa utwory każdego kompozytora – ułożone są w takiej kolejności jak ich wizerunki w kolorowankach. Znajdziesz ją tutaj.

Czy kolorowanki zabiją kreatywność dziecka?

Nie zabiją. Chyba, że dziecko będzie zamknięte w pokoju przez 24 godziny na dobę przez wiele lat i jedyną jego aktywnością będzie kolorowanie. W każdym innym przypadku, kolorowanki są narzędziem do zabawy ze sztuką oraz do jej poznawania.

Mogą być cudownym wprowadzeniem, jeżeli wykorzystamy je w umiejętny sposób. Połączymy z rozmową, książką o artyście, jego stylu czy twórczości. Jeśli wybierzecie się do muzeum po pokolorowaniu obrazów, aby zobaczyć oryginały, to efekt edukacyjny będzie jeszcze lepszy! Tu znajdziesz mapę z muzeami, w których znajdziesz obrazy z naszych kolorowanek.

A może weźmiecie kolorowanki i zabawicie się w detektywów w muzeum? Poszukiwania obrazów to świetna zabawa dla dzieci!
Na naszej stronie macie do dyspozycji także wersje z PDF-ami. Dzięki nim, dziecko może tworzy obrazy na nowo, raz kopiować innym razem tworzyć nowe wersje.

Nauka mimochodem

Każdy ma w ciągu dnia takie momenty, kiedy nie ma ochoty na robienie niczego kreatywnego. Dorośli często wybierają wtedy np. serial czy odpoczynek przy książce. Dzieci mogą wtedy zdecydować się na nasze wartościowe kolorowanki. Relaksują, odprężają i uczą mimochodem.

To nasze motto! Nauka mimochodem – podczas świetnej zabawy.

Sztuka bez zadęcia, geografia i szachy

loader-image
zadania poświęcenie
19,99 
5.00 out of 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *