Wielokrotności – zadania

wielokrotności zadania

Jeśli Twoje dziecko zna już wielokrotności na pamięć, możesz odpytywać je na wyrywki. Przygotowaliśmy także kilka kart pracy, aby mogło ćwiczyć je i utrwalać. Znajdziesz je na dole strony w postaci PDF-a: Wielokrotności – zadania. Taka wiedza, to rewelacyjne narzędzie. To swoista podstawa, dzięki której mierzenie się z mnożeniem, okaże się dla niego bardzo łatwe.

Jak zacząć?

Może się wydawać, że wielokrotności to zbyt trudna matematyka dla dzieci, zwłaszcza uczęszczających do przedszkola. Jednak jeśli się im dobrze przyjrzymy (wielokrotnościom, nie dzieciom 🙂 ), okazuje się, że to nic innego jak zapamiętywanie, czyli swoiste fiszki. Z doświadczenia wiemy, że fiszki to dla maluchów bułka z masłem (zobacz np. Fiszki dla dzieci – angielski (3 – 6 lat)).

Przygotowaliśmy dla nich infografikę do powieszenia przy łóżku, aby mogły kojarzyć wielokrotności z owocami czy spoglądać na nie przed snem lub z rana. Możesz je pobrać tutaj.

Pobierz Wielokrotności -zadania

Dzięki infografice, ćwiczeniom, utrwalaniu wielokrotności, dziecko jest w stanie je bardzo szybko opanować. Pobierz kilka zadań sprawdzających.

Sztuka bez zadęcia, geografia i szachy

loader-image

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *