Pokoloruj obrazy wielkich malarzy

pokoloruj obrazy

Kolorowanie to sposób na relaks, odstresowanie, rozrywka i przyjemność. Kolorując, rozwijamy kreatywność i dokładność. Jeśli do tego wszystkiego dodamy jeszcze naukę nazwisk wybitnych malarzy oraz tytułów arcydzieł malarstwa, to mamy rozrywkę idealną.

Kto z nas nie kupuje dzieciom kolorowanek?

Kupujesz i drukujesz kolorowanki z ulubionych bajek dziecka. W przedszkolu maluchy kolorują kwiaty, oznaki wiosny czy zimowe zabawy. Pomyśleliśmy sobie, że można połączyć ukochaną rozrywkę dzieci z rozwojem. Tak powstała publikacja “Pokoloruj obrazy wielkich malarzy.” Zamieniamy w ten sposób zwykłe kolorowanki w galerię sztuki. Galerię, do której będzie można wracać każdego dnia.

Otoczenie kształtuje dzieci

Otoczenie kształtuje dzieci. Jeśli słuchają wyłącznie piosenki “Jagódki” z YouTube, to nie będą miały pojęcia o muzyce i świadomości tego, jak wiele jest jej gatunków czy stylów. Jeśli jedyne obrazki, które zna dziecko to te stworzone przez Disneya, to też omija je wiele innych, ciekawych i wartościowych dzieł. Do czego zmierzamy? Do mocy różnorodności! Jak inaczej można kształtować gust, niż poprzez odkrywanie? Jak można wyrobić sobie opinię inaczej, niż eksplorując dostępne rozwiązania i wybierając te najbliższe sercu?

Pokazując dzieciom świat malarstwa, kształtujemy ich gust, wrażliwość, poszerzamy horyzonty, rozwijamy ich wiedzę, poczucie estetyki. Można tak wymieniać bez końca!

Jak zainteresować dzieci malarstwem?

Jeśli wydaje Ci się, że Twoje dziecko nie zainteresuje się malarstwem, to… jesteś w błędzie 🙂 Malarstwo jest inne niż to, co nas otacza – odmienność ciekawi dzieci. Przygotowaliśmy dla Was rożne publikacje do poznawania tego barwnego świata poprzez zabawę – mimochodem. Jedną z nich jest publikacja “Pokoloruj obrazy wielkich malarzy”

“Pokoloruj obrazy wielkich malarzy”

W książeczce znajduje się 30 obrazów takich artystów jak: Claude Monet, Sandro Botticelli, Vincent van Gogh, Leonardo da Vinci, Tadeusz Makowski, Wojciech Weiss, Władysław Ślewiński, Jan Matejko czy Olga Boznańska.

Na każdym obrazie znajduje się imię i nazwisko malarza oraz nazwa obrazu.

Dzieci poprzez kolorowanie uczą się obrazu, poznają go dokładnie. Mogą go odtworzyć lub wykreować na nowo pozwalając rozwinąć skrzydła swojej kreatywności. Takie kolorowanki to punkt wyjścia do rozmowy na temat malarstwa, sztuki czy autora.

Kup kolorowanki w naszym sklepie.

Galeria sztuki w Twoim domu

Po zabawie z kolorowankami, w różnych sytuacjach możesz usłyszeć: “O, mamo! To Monet!” lub “To wygląda jak obraz van Gogha”. Obok kolorowanek, miejsce na półce może znaleźć też szukanie różnic na obrazach malarzy. Dzięki temu, Twoje dziecko pokoloruje obrazy wg uznania i będzie znało dokładny wygląd oryginałów.

Przejdź do sklepu pełnego sztuki.

 

Sztuka bez zadęcia, geografia i szachy

loader-image

Liczba komentarzy: 4

  1. Polecam książkę “Pokoloruj obrazy wielkich malarzy”. Zawiera 30 kolorowanek – obrazów . Świetna nauka, zabawa i możliwość poznawania malarstwa. Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *