Prezenty na Dzień Dziecka przepełnione sztuką

prezenty na dzień dziecka

Sztuka nie musi kojarzyć się tylko z muzeum. Dziś coraz więcej firm ułatwia naszym dzieciom obcowanie ze sztuką w rozrywkowej formie. Książki, gry i pomoce naukowe mogą być dostępne w Waszym domu, dzięki czemu sztuka stanie się „swojska” i dostępna na wyciągnięcie ręki. Poniżej prezentujemy listę bogatą w propozycje prezentów na Dzień Dziecka, które są przepełnione sztuką.

Prezenty na Dzień Dziecka przepełnione sztuką

Oto nasze propozycje niebanalnych prezentów:

1. Memory z obrazami

Grę w memory znają wszyscy. Szukamy dwóch takich samych obrazków. Wygrywa ten, kto znajdzie najwięcej par. Jeśli zamienimy słowo “obrazki” na “obrazy” okaże się, że mamy prezent, który kochają dzieci, a dodatkowo: oswajają się z obrazami malarzy z całego świata i kształtują swój gust. Znajdziecie je tutaj.

 

2. Szukanie różnic na obrazach wielkich malarzy 

O szukaniu różnic możemy powiedzieć to samo – wszyscy wiemy o co chodzi! Mamy dwa obrazki i szukamy drobnych szczegółów, które sprawiają, że obrazki nie są identyczne. Tutaj podobnie, zamieniamy obrazki na obrazy i mamy sporą część zbiorów Muzeum Narodowego we własnym domu. Mało tego, możemy mieć także zbiory muzeów z całego świata! Jest rozrywka, jest wyzwanie a ponadto rozwój, edukacja i BARDZO DOKŁADNE przyglądanie się obrazom! W końcu przyglądamy im się szczegółowo. Po takim studiowaniu dzieł można być pewnym, że zostaną one zapamiętane. Książeczki są naszego autorstwa, można je kupić w naszym sklepie. Dostępne są “Znajdź różnice na obrazach wielkich malarzy” i “Znajdź różnice na obrazach wielkich malarzy polskich”.

 

3. Muzyka dla dzieci

Popularne teksty z całego świata, muzyka skomponowana w Polsce, stonowane ilustracje i świetna jakość! Tak krótko można podsumować zestaw śpiewników od Pomelody. Czym różnią się takie piosenki od darmowych utworów dostępnych na YouTube? Wspomnianą już przez nas jakością. Rozumiemy przez to liczbę instrumentów, zmieniającą się melodię, żywe instrumenty i masę gatunków muzycznych.

W każdym sezonie znajdziecie zarówno jazz, country, klasykę, funk, soul, muzykę ludową, jak i elektroniczną. Zbiór 75 piosenek to jakby podróż poprzez różne gatunki i style, a przede wszystkim wspaniała zabawa dla całej rodziny!

Autorzy o śpiewnikach (źródło: https://shop.pomelody.com/pl/produkt/zestaw-spiewnikow/)

Można je kupić tutaj.

pomelody

4. Drewniane puzzle ze sztuką

Czas na puzzle ze sztuką! Zamieniamy klasyczne obrazki na obrazy i zwykłe kartony na drewno. W efekcie otrzymujemy: obraz w ramce, który możemy wielokrotnie składać i rozkładać, drewnianą eko-zabawkę, rozrywkę i rozwój. Puzzle można zobaczyć na stronie twórcy: woodnart.

5. Bajki jak z nut

“Bajki jak z nut” to wiersze Tuwima, bajki muzyczne i audycje dla najmłodszych. Wspaniałe aranżacje, znane wiersze i głos operowej śpiewaczki. Można posłuchać fragmentu tutaj.

Bajki muzyczne tworzone z myślą o najmłodszych niespodziewanie angażują również rodziców, dziadków i opiekunów. Tworzymy treści, która wychowują, edukują, śmieszą, ale przede wszystkim skłaniają do refleksji.

Autorzy o “Bajkach jak z nut” (źródło: https://bajkijakznut.pl/)

6. Kolorowanki i malowanki na płótnie

Niezwykłe kolorowanki i malowanki, które relaksują i uczą: stylów, nazwisk artystów, tytułów dzieł. Można je wykorzystać na tysiące sposobów:

  • jako rozrywkę,
  • jako wprowadzenie do twórczości danego artysty,
  • jako wprowadzenie do stylu w malarstwie,
  • jako narzędzie do rozwoju umiejętności cieniowania, rysowania, fakturowania, malowania warstwami, dopracowywania szczegółów.

Bawią, wyciszają i rozwijają – tutaj znajdziesz kolorowanki z dziełami polskich i zagranicznych twórców, a tutaj malowanki na płótnie.

Prezenty na Dzień Dziecka

Mamy nadzieję, że nasza lista będzie się systematycznie poszerzać, i że poznamy więcej podobnych produktów! A Wy? Które już znacie i polecacie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *