Jakie obrazy z filmu “Chłopi” znajdziesz w naszych publikacjach?

film chłopi

“Chłopi” to adaptacja powieści Władysława Reymonta o tym samym tytule. Jest to wyjątkowa animacja malarska, którą tworzyło ponad 100 malarzy! Na ekranie znajdują się także obrazy polskich malarzy. Część z nich znajdziesz też w naszych publikacjach! Zobacz jakie.

1. Józef Chełmoński, Bociany

Jednym z pierwszych obrazów, który widzimy w filmie są Bociany. Na żywo można je podziwiać w Muzeum Narodowym w Warszawie. W naszych publikacjach znajdziesz je:

bociany

2. Józef Chełmoński, Babie lato

Jagna w jednej ze scen leży na trawie dokładnie tak, jak postać na tym obrazie. Oryginał znajduje się w Muzeum Narodowym w Warszawie. Babie lato znajdziesz:

Babie lato

3. Władysław Ślewiński, Czesząca się

W jednej ze scen Jagna czesze się dokładnie tak, jak postać na tym obrazie. Oryginał można podziwiać w Muzeum Narodowym w Krakowie. “Czeszącą się” znajdziesz:

czesząca się

4. Józef Chełmoński, Kuropatwy

Kiedy w filmie nastaje zima, na ekranie pojawiają się kuropatwy Józefa Chełmońskiego. Oryginał można podziwiać w Muzeum Narodowym w Warszawie. “Kuropatwy” znajdziesz:

kuropatwy

5. Julian Fałat, Pejzaż zimowy z rzeką i ptakiem

Zimową porą w filmie pojawia się też pejzaż Juliana Fałata. Oryginał jest w Muzeum Narodowym w Warszawie. Ten obraz znajdziesz w:

“Chłopi” – sztuka na wielkim ekranie

“Chłopi” to polski kandydat do Oskara. To druga animacja malarska Doroty Kobiety i Hugh Welchmana. Pierwszą był “Twój Vincent”.

“Chłopi to prawdziwe widowisko. W filmie mamy imponujące sceny tańca, bitwy, niesamowicie dynamiczne ujęcia. Kamera często wędruje za bohaterem, wiele dzieje się w kadrze.”
Hugh Welchman, reżyser filmu Chłopi
Widziałaś ten film? Co o nim sądzisz?

Sztuka bez zadęcia, geografia i szachy

loader-image

Liczba komentarzy: 10

  1. Jako dziadek zabrałem wczoraj dwóch trzynastolatków na ,,Chłopów” do kina. Wszystkim nam się podobało, ba- dyskutowaliśmy o wrażeniach w drodze do domu. Polecam, warto a nawet trzeba obejrzeć. Obrazy polskich malarzy cudownie wkomponowane w historię polskiej wsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *