Pomelody – jakiej muzyki słucha Twoje dziecko?

pomelody

Rodzice dbają o swoje dzieci: dają im czyste ubrania, nie karmią ich codziennie fast-foodami, podsuwają ciekawe książki czy materiały edukacyjne. Zdarza się jednak, że muzykę traktują po macoszemu i od najmłodszych lat włączają maluchom losowe (lub najbardziej popularne) piosenki dla dzieci na YouTube, które NIE SĄ WARTOŚCIOWE.

Wartościowa muzyka dla dzieci

Czy tylko muzyka klasyczna może być wartościowa? Jeśli słuchacie Czajkowskiego w domu to świetnie, ale nie jest to jedyna opcja. Są artyści, którzy tworzą wspaniałe kompozycje dla dzieci a one niosą ze sobą wielką wartość. Jednym z przykładów jest muzyka Pomelody.

Czym różni się Pomelody od popularnych playlist na YouTube?

  1. Nie jest tylko dla dziecka – słucha się jej z przyjemnością w każdym wieku.
  2. Nie jest na “jedno kopyto”. Znajdziesz tam piosenki zróżnicowane pod względem tonalnym, rytmicznym czy stylistycznym.
  3. Usłyszysz tam wiele różnych instrumentów.
  4. Pomelody proponuje różne gatunki i style, tzn. że dziecko osłuchuje się od najmłodszych lat z jazzem, country, klasyką, funkiem, soulem, muzyka ludową i elektroniczną.
  5. Muzyka klasyczna w Pomelody podana jest w takiej formie, że dziecko może ją śpiewać, tańczyć i utożsamiać z postacią, o której mówią słowa piosenki.

Zalet jest dużo więcej! Można zdecydować się na chwilę spokoju w domu, włączając dziecku losowe piosenki z YouTube, które NIC nie wnoszą do jego życia. Można też spróbować z pierwszym tomem Pomelody i przekonać się, jak wielki wpływ na rozwój dziecka, ma muzyka, której słucha.

Co jeszcze znajdziemy w Pomelody?

W przeciwieństwie do krzykliwych i agresywnych animacji, Pomelody oferuje na YouTube: spokojne kolory, ciekawe kształty, animacje pobudzające wyobraźnię (choć osobiście uważamy, że to mimo wszystko nie jest dla najmłodszych dzieci). Dodatkowo dostępna jest aplikacja z piosenkami oraz gotowymi scenariuszami zabaw i aktywności. Na ten moment dostępne są trzy śpiewniki (czyli w sumie 75 piosenenk) oraz rymowanki z dźwiękiem.

Jeśli chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym i jeszcze bardziej pożytecznym, postaw na Pomelody po angielsku 🙂

Postaw na jakość

Posłuchaj przykładowych piosenek: Pussycat i Mango.

Wszystkie zestawy możesz kupić w sklepie Pomelody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *