Układanka – wartości nut

układanka wartości nut

Układanka – wartości nut to zestaw zawierający: rysunek nuty, nazwę, wartość nuty wyrażoną ułamkiem oraz graficzną ilustrację tej wartości. W zestawie znajdują się cztery nuty: cała nuta, półnuta, ćwierćnuta i ósemka.

Układanka – wartości nut

Wiemy doskonale, z czym dzieci mają największe problemy podczas nauki gry na instrumentach. Dzięki temu, możemy przygotowywać materiały dydaktyczne i karty pracy, które sprawiają, że nauka staje się świetną zabawą. Maluchy mogą utrwalać wartości nut, także po lekcji gry, w formie, która jest dla nich atrakcyjna.

Jak korzystać?

Wytnij karty i rozsyp na podłodze lub stole. W zależności od umiejętności dziecka, możesz zastosować różne strategie. Zapoznaj się z przykładami.

  1. Pozwól dziecku ułożyć karty zgodnie z jego wiedzą lub intuicją. Potem wspólnie porozmawiajcie o tym ułożeniu. Pochwal je za poprawne dobory i wskaż błędne. Ważne, żeby nie pokazywać maluchowi rozwiązania, ale pozwolić, aby znalazł je sam.
  2. Kieruj zabawą. Wybierz nutę, od której chcesz zacząć i poproś dziecko o dołożenie do niej odpowiednich kart. Od razu odrzucaj niepoprawne.
  3. Poproś dziecko o wyklaskanie wartości lub zagranie jej na pianinie z liczeniem.
  4. Ułóż karty źle i poproś dziecko o pomoc w znalezieniu poprawnego ułożenia.

Pobierz układankę

Zobacz jakie jeszcze muzyczne pomoce naukowe przygotowaliśmy dla Twojego dziecka:
  1. Układanka – kompozytorzy
  2. Układanka – nazwy nut (klucz wiolinowy i basowy)

Sztuka bez zadęcia, geografia i szachy

loader-image
zestaw pełen sztuki
71,99 
4.88 out of 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *