CZYTANIE – PIERWSZE ZABAWY (LAS I LIS)

las i lis

“Czytanie – pierwsze zabawy” to czwarta część kart pracy dla najmłodszych dzieci, które zaczynają swoją przygodę z czytaniem. Pierwsza część zadań wprowadza sylaby “ma” i “ta” – znajdziesz je tutaj, druga część skupia się na sylabach “la” i “to” – zobacz tu, w trzeciej wprowadzamy słowa “Ala i As” – zerknij. W tym zestawie skupiamy się na słowach “las” i “lis”. Pierwszy raz pojawia się też odmiana wprowadzonych słów, na przykład: “to las Ali”.

Co jest w zestawie?

W zestawie znajduje się 14 kartek A4. Na każdej z nich są zadania polegające m.in. na:

  • pokolorowaniu rysunku,
  • odczytaniu wskazanej sylaby, słowa czy nawet zdania,
  • napisaniu sylaby po śladzie,
  • odnalezieniu wskazanej sylaby wśród rozsypanych słów,
  • pokolorowaniu elementów, na których jest wskazana sylaba,
  • odnalezieniu wskazanego słowa wśród wielu innych,
  • łączeniu wyrażenia z obrazkiem.

Na końcu znajdują się również fiszki do wycięcia. Można je połączyć z fiszkami z poprzednich zestawów i tworzyć dużo różnych zdań, przyklejać je do zeszytu lub na ścianę obok łóżka dziecka.

W sumie przygotowaliśmy 19 zadań dla Twojego dziecka, stawiającego pierwsze kroki w nauce czytania.

Dlaczego tak, a nie inaczej?

Skąd pomysł na takie zadania? Przetestowaliśmy je na zupełnie niezainteresowanych czytaniem dzieciach w wieku 3-4 lat. Po wykonaniu pierwszych zadań (ma i ta) prosiły o kolejne. Kiedy chwyciły Elementarz Mariana Falskiego i zorientowały się, że potrafią przeczytać kilka słów były podekscytowane. Bazując na popularnych elementarzach, zaczęliśmy tworzyć kolejne karty pracy, które wprowadzały te zdania i sylaby, które potrzebne były w kontynuowaniu elementarza.

Pobierz zadania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *