Kolorowanki edukacyjne (Miasta Europy i Historia Polski)

kolorowanki edukacyjne

Kolorowanki edukacyjne to rozrywka i edukacja w jednym. Nauka przez zabawę to jedna z najskuteczniejszych metod. Ciekawym przykładem kolorowanek, które niosą ze sobą wartość są książki wydawnictwa Olesiejuk. W serii znajdują się m.in.: Miasta Europy i Historia Polski.

Kolorowanki edukacyjne: Historia Polski

TYTUŁ: Historia Polski do kolorowania – z kredkami podróż w przeszłość
AUTOR:
Krzysztof Wiśniewski
ILUSTRACJE: Barbara Kuropiejska-Przybyszewska
WYDAWNICTWO: Olesiejuk

Kolorowanki mają duży format, jest to 28,5 cm x 40 cm i aż 48 stron. Mnóstwo ilustracji i krótkie przypisy potrafią zahipnotyzować dzieci na długi czas.

W środku znajdziesz m.in.: krótką historię Piastów i Jagiellonów, Rozbicie dzielnicowe, sto lat wojen, koniec świetności Rzeczpospolitej, Legiony, powstania: listopadowe i styczniowe, Wielką Emigrację, historię po powstaniach, dwie wojny światowe, państwo podziemne i “ludowe”, historię najnowszą, polskich noblistów i wiele innych.

Dostępne na stronie wydawnictwa: TUTAJ.

Kolorowanki edukacyjne: Miasta Europy

TYTUŁ: Miasta Europy do kolorowania – z kredkami dookoła Europy
AUTOR:
Anna Wiśniewska
ILUSTRACJE: Joanna Babula
WYDAWNICTWO: Olesiejuk

Format jest dokładnie taki sam jak w przypadki Historii Polski, czyli: 28,5 cm x 40 cm oraz 48 stron pełnych ilustracji.

W środku znajdziesz: Amsterdam, Ateny, Barcelonę, Brukselę, Budapeszt, Kraków, Lizbonę, Londyn, Madryt, Moskwę, Paryż, Pragę, Rzym, Warszawę, Wenecję i Wiedeń. Dodatkowo część stron została przeznaczona na kolorowanie i dokańczanie znanych europejskich budowli.

Kolorowanki są dostępne na stronie wydawnictwa: TUTAJ.

Dla kogo?

Aby z tych kolorowanek wyciągnąć maksimum korzyści, zalecamy je dla starszaków. Takich, którzy czytają lub zaczynają – mniej więcej starszych przedszkolaków lub dzieci szkolnych. Jest to super narzędzie prowokujące do rozmowy, zadawania pytań i spędzenia czasu z dzieckiem. Naszym zdaniem, może to być także super prezent 🙂

Sztuka bez zadęcia, geografia i szachy

loader-image

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *