Pucio mówi pierwsze słowa

pucio mówi pierwsze słowa

TYTUŁ: Pucio mówi pierwsze słowa
AUTOR: Marta Galewska-Kustra
ILUSTRACJE: Joanna Kłos
WYDAWNICTWO: Nasza Księgarnia

Autorka książki jest logopedą i pedagogiem dziecięcym. Na pierwszych stronach w kilku słowach wyjaśnia, jak pracować z dzieckiem, do czego je zachęcać podczas wspólnej pracy z książką i kiedy warto skonsultować się z logopedą.

Jeśli chcesz wspierać rozwój mowy Twojego malucha, to ta książka jest do tego idealnym narzędziem. Dzieci starsze chętnie po nią sięgają kiedy zaczynają już samodzielnie czytać.

Co znajdziesz w środku?

Na 40 twardych stronach znajdziesz opis całego dnia Pucia, jego siostry Misi, brata Bobo oraz ich rodziców. Od pobudki wcześnie rano, przez ubieranie, śniadanie, wyjście i pobyt w przedszkolu, zabawę na placu zabaw, sprzątanie, zakupy, odwiedziny dziadków i cioci, urodziny Pucia, wyjście na basen, wieczorną rutynę aż do zaśnięcia.

Na ostatnich stronach zebrane zostały wszystkie obiekty, które pojawiły się wcześniej. Pytamy je „Co to?” lub prosimy o wskazanie konkretnej rzeczy lub części ciała. Dalej zostały zestawione także czynności i inne rysunki zachęcające do zadawania pytań: „Co robi?”, „Gdzie jest?” oraz „Jaki jest?”.

Pucio mówi pierwsze słowa

Drodzy rodzice, trzymacie w rękach książkę dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki w mówieniu – najmłodszych oraz tych z opóźnionym rozwojem mowy. (…) Czytając teksty zawarte na ilustracjach, jednocześnie pokazujemy palcem obiekty i osoby, o których mówimy. (…) Zwróćcie uwagę, czy dziecko jest zainteresowane wspólną pracą z książką, czy patrzy na to, co pokazujecie, i czy ma chęć samodzielnie wskazywać palcem obiekty, chcąc je wam pokazać.

Marta Galewska-Kustra

Cała seria o przygodach Pucia ma wiele zalet

Do tej pory w serii ukazały się następujące pozycje:

  1. Pucio uczy się mówić
  2. Pucio mówi pierwsze słowa
  3. Pucio i ćwiczenia z mówienia
  4. Pucio na wakacjach
  5. Pucio umie opowiadać

Każda z nich kładzie nacisk na coś innego. Dodatkowo w sklepach można znaleźć mini książeczki, karty pracy czy puzzle.

Książkę znajdziesz tutaj.

pucio mówi pierwsze słowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *