Pucio mówi pierwsze słowa

pucio mówi pierwsze słowa

TYTUŁ: Pucio mówi pierwsze słowa
AUTOR: Marta Galewska-Kustra
ILUSTRACJE: Joanna Kłos
WYDAWNICTWO: Nasza Księgarnia

Autorka książki jest logopedą i pedagogiem dziecięcym. Na pierwszych stronach w kilku słowach wyjaśnia, jak pracować z dzieckiem, do czego je zachęcać podczas wspólnej pracy z książką i kiedy warto skonsultować się z logopedą.

Jeśli chcesz wspierać rozwój mowy Twojego malucha, to ta książka jest do tego idealnym narzędziem. Dzieci starsze chętnie po nią sięgają kiedy zaczynają już samodzielnie czytać.

Co znajdziesz w środku?

Na 40 twardych stronach znajdziesz opis całego dnia Pucia, jego siostry Misi, brata Bobo oraz ich rodziców. Od pobudki wcześnie rano, przez ubieranie, śniadanie, wyjście i pobyt w przedszkolu, zabawę na placu zabaw, sprzątanie, zakupy, odwiedziny dziadków i cioci, urodziny Pucia, wyjście na basen, wieczorną rutynę aż do zaśnięcia.

Na ostatnich stronach zebrane zostały wszystkie obiekty, które pojawiły się wcześniej. Pytamy je “Co to?” lub prosimy o wskazanie konkretnej rzeczy lub części ciała. Dalej zostały zestawione także czynności i inne rysunki zachęcające do zadawania pytań: “Co robi?”, “Gdzie jest?” oraz “Jaki jest?”.

Pucio mówi pierwsze słowa

Drodzy rodzice, trzymacie w rękach książkę dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki w mówieniu – najmłodszych oraz tych z opóźnionym rozwojem mowy. (…) Czytając teksty zawarte na ilustracjach, jednocześnie pokazujemy palcem obiekty i osoby, o których mówimy. (…) Zwróćcie uwagę, czy dziecko jest zainteresowane wspólną pracą z książką, czy patrzy na to, co pokazujecie, i czy ma chęć samodzielnie wskazywać palcem obiekty, chcąc je wam pokazać.

Marta Galewska-Kustra

Cała seria o przygodach Pucia ma wiele zalet

Do tej pory w serii ukazały się następujące pozycje:

  1. Pucio uczy się mówić
  2. Pucio mówi pierwsze słowa
  3. Pucio i ćwiczenia z mówienia
  4. Pucio na wakacjach
  5. Pucio umie opowiadać

Każda z nich kładzie nacisk na coś innego. Dodatkowo w sklepach można znaleźć mini książeczki, karty pracy czy puzzle.

Książkę znajdziesz tutaj.

pucio mówi pierwsze słowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *