Kot Biznesik – edukacja finansowa dzieci

edukacja finansowa dzieci

Kot Biznesik – jak zwykły kot został biznsmenem

TYTUŁ: KOT BIZNESIK jak pewien zwykły kot został biznesmenem
AUTOR:
Arkadiusz Błażyca – popularyzator przedsiębiorczości i wiedzy finansowej poprzez zabawę.
ILUSTRACJE: Milana Popkowa
WYDAWNICTWO:
Fundacja Instytut Carla Mengera

Mimochodem, dzięki przygodom kota Biznesika, można przekazać dzieciom podstawy przedsiębiorczości. Pokazują one, że przedsiębiorczość to nie liczenie pieniędzy, chciwość czy zawiść. Przedsiębiorczość to dawanie ludziom tego, czego oni naprawdę potrzebują, co zmieni ich życie lub je ułatwi w zamian za zapłatę.

Już trzyletnie dzieci chętnie śledzą przygody kota! 🙂

kot biznesik

Edukacja finansowa dzieci

Ze szkoły wiemy jak wygląda pantofelek, ale nie wiemy jak zarządzać pieniędzmi i jakie mamy opcje ich zarabiania. Statystyki BIK pokazują, że za długi polaków można kupić 7 dużych spółek giełdowych!!!* Dzieje się tak, mimo tego, że nasza zamożność stale rośnie.

Przyczyn tego może być wiele, a zapobiegać temu można bardzo łatwo. Pierwszym krokiem może być przeczytanie dzieciom książki Kot Biznesik. Edukacja finansowa dzieci leży w rękach rodziców i przygody sympatycznego futrzaka mogą być do tego dobrym narzędziem.

*źródło: https://www.money.pl/banki/polacy-tona-kredytach-z-roku-na-rok-jestesmy-coraz-bardziej-zadluzeni-6394325970343553a.html

Gdzie kupić?

Najlepiej na stronie autora – Arkadiusza Błażycy. Oprócz książki znajdziesz tam także inspiracje, ciekawe artykuły i zaproszenia na webinary. Przejdź do strony autora. Zobacz też na ceneo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *