MAPY – ilustrowany atlas świata dla dzieci

mapy ilustrowany atlas

AUTOR – Aleksandra i Daniel Mizielińscy
TYTUŁ – Mapy – obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata
WYDAWNICTWO – Wydawnictwo Dwie Siostry Sp. z o.o.

Jest to pozycja obowiązkowa dla młodych odkrywców. 108 stron pełnych ilustracji:
– fauny i flory,
– zwyczajów,
– strojów,
– jedzenia,
– budowli,
– cech charakterystycznych wielu krajów świata.

Rysunki skutecznie pobudzają wyobraźnię dzieci, ciekawią i zachęcają do rozmowy.

Mapy dla dzieci – jak korzystać?

Propozycja:

Jednego dnia wybierzcie się w podróż do jednego kraju..

Dla młodszych dzieci stawiajcie akcenty na kilka najważniejszych elementów na mapie. Jeśli jesteś w Rosji i korzystałeś już z Układanka – kompozytorzy skup się na kompozytorze: Piotrze Czajkowskim (jest narysowany on i dwa jego balety: “Jezioro łabędzie” i “Dziadek do orzechów”). Możesz też na wielkich górach Ural dzielących kontynenty i na rozmiarze kontynentu lub pogodzie na północy kraju.

Jeśli jesteś w Finlandii, skup się na świętym Mikołaju, jego wiosce, drzewach, których jest tam mnóstwo. Są one takie jakie znamy w Polsce. Nie zapomnij o saunach, które Finowie często mają w domach.

Oglądając Mapy dla dzieci, akcentuj kilka najważniejszych elementów, od których zaczniecie przygodę, aby dany kraj różnił się dla dziecka wyraźnie od innych. Z czasem będziesz akcentować ich coraz więcej.

mapy dla dzieci

Dzieci często same pokazują to co je interesuje na danej mapie, warto podążać za nimi i pozwolić, aby prowadziły nas w podróży. Innym razem można je prosić, aby znalazły coś na mapie albo pokazały kraj, w którym mieszka Mikołaj.


Na końcu książki są narysowane flagi, na początku cały świat z zaznaczonymi kolorami kontynentami. Dzieci uwielbiają podróże z tą książką a jak już się z niej dowiedzą wiele ciekawostek to z ogromnym zapałem prezentują je babciom i dziadkom.

Mapy znajdziesz tutaj.

Sztuka bez zadęcia, geografia i szachy

loader-image

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *