Jakie obrazy z filmu “Twój Vincent” znajdziesz w naszych publikacjach?

twój vincent obrazy

“Twój Vincent” to wyjątkowa animacja, której kadry malowane były ręcznie farbą olejną przez ponad 100 malarzy! Akcja filmu rozgrywa się rok po śmierci Vincenta van Gogha. Główny bohater próbuje dostarczyć list zmarłego artysty do jego brata. W filmie pojawiają się obrazy van Gogha, ale nie wiszą one na ścianie. Obrazy są scenografią i wiernie naśladują styl artysty! Część dzieł znajdziesz w naszym sklepie na puzzlach w książkach i innych produktach. Przedstawiamy listę naszych publikacji pełnych wyjątkowych obrazów holenderskiego malarza.

1. Gwiaździsta noc

Na początku filmu widzimy fragmenty jednego z najsłynniejszych obrazów van Gogha: Gwiaździstą noc. To dzieło znajdziesz:

puzzle gwiaździsta noc

2. La Mousmé

Następnie w kawiarni spotykamy postać z obrazu “La Mousmé”, co można przetłumaczyć jako młoda dziewczyna. W filmie dziewczyna pali papierosa.

Znajdziesz go:

la mosume

3. Pokój van Gogha w Arles

Kolejny obraz, który z pewnością poznają nasi klienci to Pokój van Gogha w Arles. W filmie na łóżku leży zraniony malarz i w pokoju jest ciemno. Na oryginalnym obrazie jest jasno, a łóżko jest zupełnie puste. Ten obraz jest:

Pokój w Arles

4. Dziewczyna w bieli

Główny bohater w jednej z kolejnych scen spotyka się z kobietą, którą można podziwiać na obrazie: Dziewczyna w bieli. Znajdziesz go:

Dziewczyna w bieli

5. Irysy

Pod koniec filmu na ekranie przez chwilę widzimy irysy. Ten obraz znajdziesz:

irysy filiżanki

“Twój Vincent” – sztuka na wielkim ekranie

“Twój Vincent” był nominowany do Oskara. To pierwsza na świecie animacja malarska autorstwa Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Drugą ich produkcją są Chłopi – obrazy z filmu znajdziesz tutaj.

Widziałaś ten film? Co o nim sądzisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *